Vážení,

rádi bychom Vás pozvali na očkování proti chřipce a proti COVID-19.  

Proti chřipce budeme očkovat vakcínami Efluelda (Sanofi Pasteur) a Vaxigrip Tetra.

Vakcína Efluelda je specificky navržena pro posílení ochrany starších osob. Obsahuje 4× vyšší množství antigenu ve srovnání se standardní vakcínou (60 μg namísto 15 μg) a je určena pro pacienty nad 60 let.

V současné době je vakcína Efluelda zdarma pouze pro pacienty 65+. Rizikové skupiny pacientů pod 65 let hradí doplatek, kdy částečnou úhradu vakcíny hradí pojišťovny těmto skupinám pojištěnců:

  • zdravotnickým pracovníkům a jiným odborným pracovníkům ve zdravotnictví,
  • pojištěncům, kteří trpí závažným chronickým farmakologicky řešeným onemocněním srdce a cév, nebo dýchacích cest, nebo ledvin, nebo diabetem,
  • umístěným ve zdravotnických zařízeních poskytovatele dlouhodobé lůžkové péče nebo v domovech pro seniory, anebo v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem
  • s porušenou nebo zaniklou funkcí sleziny nebo pojištěnců s indikovanou nebo provedenou splenektomií,
  • s provedenou autologní nebo allogenní transplantací kmenových hemopoetických buněk,
  • se závažnými primárními nebo sekundárními imunodeficity, které vyžadují dispenzarizaci na specializovaném pracovišti,
  • po prodělané invazivní meningokokové nebo invazivní pneumokokové infekci

 

Vakcína Vaxigrip Tetra je hrazena plně pro věk 65+ a také u výše jmenovaných rizikových skupin pacientů

 

Pokud nepatříte ani do jedné ze skupin, která má očkování hrazené, podívejte se na nabídku příspěvků své zdravotní pojišťovny.
Ty obvykle přispívají svým pojištěncům na očkování proti chřipce z fondu prevence.    

 

Proti COVID-19 očkujeme novou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5. Jedná se o vakcínu Comirnaty zaměřenou na subvariantu Omicron XBB.1.5 viru SARS-CoV-2. Vzhledem k tomu, že Omicron XBB.1.5 úzce souvisí s dalšími aktuálně cirkulujícími variantami, očekává se, že vakcína pomůže udržet optimální ochranu proti onemocnění covid-19 způsobenému těmito dalšími variantami, stejně jako ochranu proti Omicron XBB.1.5. Vakcinace proti C-19 je nyní zdarma. 

 

Vakcinace proti chřipce i COVID-19 budeme preferenčně provádět ve dnech 3., 6., 10., 13., 17., 20., 24., 27. a 31.10. 2023 (tedy říjnové úterky a pátky). Objednávat se můžete raději přes mail ordinace.kerner@seznam.cz , nebo sms na 770 601 622. Telefonický kontakt dlouhodobě přetížený.

Děkuji za spolupráci.    

 

Bližší informace o onemocnění a očkování na stránkách Státního zdravotního ústavu a COVID portálu:

Chřipka:

http://www.szu.cz/tema/prevence/ockovani-proti-sezonni-chripce-otazky-a-odpovedi https://www.vzp.cz/poskytovatele/informace-pro-praxi/poradna/informujte-sve-pacienty-o-moznosti-ockovani-proti-chripce  

COVID-19:

https://covid.gov.cz/situace/ockovani/preockovani-posilovaci-davky    

 

Kategorie: Nezařazené