Vzhledem k narůstajícímu počtu telefonických i mailových dotazů ohledně očkování bychom rádi zveřejnili to, co je nám zatím v tuto chvíli známo:

V průběhu března 2021 začne další kolo očkování pacientů – nyní také u praktických lékařů bude možno očkovat kategorii nad 70 let věku a očkovat zdravotníky.

Naše ordinace se velice ráda zapojí do očkování, zatím čekáme na dodávky vakcíny (tato by měla být pravděpodobně AstraZeneca), ale vakcíny jsou zatím dodávány přednostně do očkovacích center. Ordinace praktických lékařů budou tedy zásobeny později.

Pacienti nad 70 let, kteří budou chtít očkovat v ordinaci praktického lékaře, budou muset počkat na dodávky vakcín během následujících měsíců. Po telefonickém / mailovém dotazu do naší ordinace a našem potvrzení budeme následně pacienty telefonicky kontaktovat v momentě, kdy budeme vědět, že pro ně máme vakcíny.

Tito pacienti se nemusí objednávat do centrálního registru, na termínu očkování se domluvíme individuálně.

Registrace na očkování na více místech není možná, tzn. že se nelze registrovat na očkování v naší ordinaci a současně na dalším pracovišti.

Pacienty, kteří budou vyzváni k očkování v naší ordinaci, žádáme o vyplnění následujícího formuláře, s nímž se pak dostaví k očkování:

verze .pdf Souhlas-Astra-Zeneca

verze .doc Souhlas-Astra-Zeneca

Bližší informace a ucelenou prezentaci o vakcíně AstraZeneca, kterou budeme aplikovat, najdete v tomto odkazu (stránky MZ ČR):

https://koronavirus.mzcr.cz/vsechny-registrovane-vakciny-proti-covid-19-jsou-ucinne-a-bezpecne-stejne-tak-vakcina-od-spolecnosti-astrazeneca/

Pacienti, kteří nechtějí čekat a chtějí se očkovat nyní, mají na výběr a mohou se primárně objednávat do Očkovacích center – která mají vlastní, oddělený rezervační systém.

Před očkováním v očkovacím centru není potřeba k nám chodit pro nějaké potvrzení o schopnosti být očkován. Základní informace posuzující Váš zdravotní stav před vakcinací budete vyplňovat při objednávání přes centrální objednávací systém.

Odkaz na rezervační systém: registrace.mzcr.czcrs.uzis.cz, event. se lze objednat přes linku 1221

Nebudeme mít možnost očkovat neregistrované pacienty.

Nebudeme očkovat učitele, ti se musí očkovat v očkovacích centrech.

Budeme moci očkovat zdravotníky bez ohledu na jejich věk.

V současné situaci Vás prosíme o trpělivost a pochopení, doba je nelehká a snažme se nepropadat panice z nedostatku vakcín, zmatkům v organizaci a tlaku médií.

Tým Ordinace Kerner Vám děkuje.

Kategorie: Nezařazené