Aktualizované upozornění pro pacienty: 

z důvodu prevence šíření infekce COVID-19 zavedla Vláda ČR dne 6.3. svým mimořádným opatřením povinnost karantény pro všechny občany ČR, kteří se vrátí z Itálie s účinností od 7.3. 

Pokud se vracíte z oblastí s komunitním výskytem koronaviru (v současnosti Čína, Hong Kong, Irán, Japonsko, Singapur, Jižní Korea) a: 

– nemáte žádné potíže – kontaktujte telefonicky svého lékaře k domluvě o karanténě

– pokud máte „chřipkové“ potíže a nenavštívili jste výše uvedené oblasti či jste nebyli v posledních 2 týdnech s osobou, která v dané oblasti byla, kontaktujte telefonicky lékaře k domluvě o dalším postupu

Je zásadní, aby pacient s podezřením na COVID-19 nechodil do čekárny a ordinace praktického lékaře. Žádáme Vás o dodržení několika pravidel:

1. Trváme na předchozí telefonické komunikaci pacientů s chřipkovými příznaky, nechoďte rovnou k lékaři. Totéž platí pro pacienty vracející se z rizikových oblastí a osoby, které s nimi přicházejí do blízkého kontaktu.

2. Pacientům, kterým byla nařízena karanténa, vystavujeme striktně pouze elektronické neschopenky, a to na základě telefonické konzultace. Nejezděte kvůli PN do ordinace, karanténní lístky (papírové) NEVYSTAVUJEME!!!

3. Redukujeme zbytné návštěvy pacientů s chronickými nemocemi, pokud to jejich zdravotní stav umožnuje. Využijte možností e-Receptu.

4. Omezujeme na nezbytnou míru poskytování pracovně lékařských služeb.

5. V případě jakýchkoliv rozpaků, či nejasností, se obracejte na hygienickou stanici

Pokud se vracíte z dané oblasti a máte „chřipkové“ příznaky, či jiné potíže, kontaktujte telefonicky hygienickou službu (pro Prahu 5 tel. 233087749), popř. další informace na SZÚ 724810106

Aktuální informace o epidemii COVID-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 jsou dostupné na stránkách MZ ČR: 

https://www.mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html

Kategorie: Nezařazené

Všechny pacienty s akutním respiračním infektem (rýma, kašel, teploty) žádáme, aby se do ordinace dostavovali vždy s respirátorem.
Buďte ohleduplní ke svému okolí a ostatním pacientům v čekárně. Děkujeme.